Okolie

Liptovská Mara

Liptovská Mara sa počas letných mesiacov stáva obľúbeným miestom trávenia voľných chvíľ a dovoleniek. Turisti zo Slovenska, Čiech, Poľska ale aj ostatnej západnej Európy môžu využiť široké možnosti rybolovu, taktiež môžu absolvovať plavbu loďou alebo zažiť adrenalín na vodných skútroch. Ponuka ubytovania v tomto regióne Liptova je naozaj široká. Penzióny, hotely, chaty ale aj apartmány sú takmer na každom kroku a už je len na voľbe turistov, či sa ubytujú čo najbližšie k Liptovskej Mare alebo si vyberú ubytovanie bližšie k prírode Nízkych Tatier.
 

Chopok

Chopok je druhý najvyšším vrcholom Nízkych Tatier (2024 m) a nachádza sa medzi Derešmi a vrchom Konské. Na severe má strmé bralné steny členené žľabmi a piliermi, ktoré na severovýchode spadajú do kotla Lukovej doliny s morénovými usadeninami a jazierkom, na juhu má balvanové polia. V zime je mozné v stredisku Jasná - Nízke Tatry, na tomto vrchu aj lyžovať. Jasná je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku, preto by ho mal navštíviť každý správny lyžiar.
 
 

Demänovská ľadová jaskyňa

Nachádza sa na pravej strane Demänovskej doliny severne od Demänovskej jaskyne slobody s vchodom v brale Bašta v nadmorskej výške 840 m. Vytvoril ju bývalý podzemný tok Demänovky. Demänovská ľadová jaskyňa Jaskyňu skúmal Juraj Bucholz ml. v roku 1719-1723. Množstvo nápisov na stenách a zachovaná bohatá literatúra svedčia o veľkom záujme o jaskyňu vtedajších vedeckých kruhov, ako aj širšej verejnosti. Nazývala sa tiež Dračia jaskyňa, kvôli nálezom kostí jaskynného medveďa, pokladaných za kosti draka. V spodných častiach jaskyne sú nádherné ľadové útvary. Najkrajšie ľadové útvary vznikajú na jar, keď z roztopeného snehu vniká do jaskyne najviac vody, ktorá ihneď mrzne a vytvára mohutné stĺpy i podlahový ľad. Jaskyňa je dlhá 1750 m, verejnosti je sprístupnených 650 m. Turisticky bola sprístupnená v 80. rokoch predminulého storočia, nanovo ju sprístupnili v rokoch 1950-1952. Jaskyňa je takisto súčasťou Národnej prírodnej pamiatky Demänovské jaskyne.

 

Aquapark Tatralandia

Komplexný rezort Tatralandia Holiday poskytuje atrakcie Aquapark, Wellness centrum, Keltský saunový svet, taktiež retaurácie a bary. Ponúka 14 bazénov (z toho 10 celoročných) so slanou, termálnou aj čírou vodou a teplotou do 40°C.  Deti aj dospelí si v nich užijú zábavu a oddych v každom ročnom období. K dispozícii je 26 tobogánov a šmýkačiek – z toho 20 letných a 6 v prevádzke počas celého roka. Aquapark ponúka tiež pestrú ponuku masáží, kúpeľov, zábalov a iných relaxačných aj liečebných procedúr.